Aktualności: pokaż

25.01.2012, 15:26

Siatkarki UKS ZSMS FKS Poznań wygrały rozegrany W Murowanej Goślinie turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski juniorek. Trzydniowe zawody trzymały w napięciu do ostatnich spotkań. Dopiero niedzielne mecze zdecydowały o podziale medali.

W wypowiedziach przed finałem juniorek trenerzy poszczególnych drużyn podkreślali, że może to być jeden z najbardziej wyrównanych finałów ostatnich lat. Szkoleniowcy nie pomylili się. Nawet spotkania, w których zwycięzcy wygrywali 3:0 były niesamowicie wyrównane i trzymały w napięciu do ostatnich piłek.

Prawdziwą ozdobą mistrzostw było spotkanie pomiędzy UKS ZSMS FKS Poznań a UKS Środa Wielkopolska. Na przeciw siebie stanęły dwa równorzędne zespoły. Emocje na trybunach sięgały zenitu. Można sobie tylko wyobrazić, jakie zdenerwowanie towarzyszyło uczestniczkom tego meczu. Poziom spotkania był bardzo wysoki. Tylko w pierwszym secie UKS Środa wygrała w sposób zdecydowany. W pozostałych oba zespoły uzyskiwały kilkupunktowe przewagi, ale w końcówce setów były one niwelowane. Obie drużyny miały piłki meczowe, które decydowały o złotym medalu mistrzostw województwa. Tę decydującą, na miarę tytułu mistrzowskiego zdobyły zawodniczki trenerów Marka Tuszyńskiego i Ernesta Malanowskiego.

- Był to jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów finałowych, w jakim uczestniczyłem. Oprawa i warunki w jakich przyszło nam grać były na naprawdę wysokim poziomie. Co do postawy mojej drużyny to jestem naprawdę zadowolony. Cieszę się, że mimo problemów zdrowotnych i kontuzji kilku zawodniczek, pozostałe potrafiły maksymalnie się zmobilizować i dać z siebie wszystko - mówił po turnieju bardzo zadowolony trener Marek Tuszyński. - Uważam, że decydujący wpływ na nasze zwycięstwo miała większa determinacja i wiara w to, że możemy sobie poradzić z przeciwnikiem, mimo naszych problemów. Dziewczyny były fantastyczne i w pełni zasłużyły na tytuł mistrzowski. Trzeba również zauważyć, że ten turniej finałowy był chyba jednym z najbardziej wyrównanych w ostatnich latach. To cieszy. Ja cieszę się ze zwycięstwa tym bardziej, że mamy teraz miesiąc na wyleczenie kontuzji i przygotowanie się do kolejnego etapu, którym jest ćwierćfinał mistrzostw Polski - zakończył szkoleniowiec poznańskiego zespołu.

Turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski juniorek w Murowanej Goślinie stał na dobrym poziomie sportowym. Na pewno nie zabrakło w nim ciekawych akcji i sportowych emocji. Zmagania zawodniczek oglądała każdego dnia kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców. Prawdziwego zaszczytu doznały jednak zawodniczki Energetyka Poznań i UKS Środy Wielkopolskiej, które końcówkę swojego sobotniego meczu rozgrywały przy niemalże komplecie publiczności, oczekującym na mecz I ligi kobiet pomiędzy Piecobiogazem Murowana Goślina a Silesią Volley. Na ten fakt zwrócił również uwagę prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. - Od strony sportowej cieszy przede wszystkim to, że ta mapa siatkarska Wielkopolski wygląda coraz ciekawiej. Mecz decydujący o zwycięstwie w mistrzostwach pomiędzy Poznaniem a Środą Wielkopolską był bardzo ciekawy. Poznanianki po raz pierwszy w historii mogły cieszyć się ze złotego medalu w tych rozgrywkach. Medalistki rozgrywek prezentowały bardzo dobry poziom, ale trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że zarówno Energetyk Poznań, jak i MKS MOS Turek zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Myślę, że jeżeli szkolenie w tych ośrodkach będzie wyglądało tak, jak do tej pory, to doczekamy się zawodniczek grających na wysokim poziomie - podsumował trzydniowe zmagania juniorek, Marek Bykowski.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Roksana Brzóska.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego mistrzostw województwa juniorek


źródło: wielkopolskasiatkowka.pl / inf. własna

dodał: Andrzej Wojciechowski