Aktualności: pokaż

02.07.2012, 14:11

11. miejsce zajęły siatkarki ZSMS Poznań w finałowym turnieju MP szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzynie województwa Wielkopolskiego nie mogą uznać zawodów za udane, ale już sam fakt występu w Wieliczce zalicza je do grona najlepszych szkół w kraju.

- Turniej w Wieliczce można uznać za nieudany. Z pewnością każda z nas chciała wrócić do domu z "blachą" - podsumowuje zmagania w Małopolsce kapitan zespołu ZSMS, Roksana Brzóska. - Trudno znaleźć bezpośrednią przyczynę niepowodzenia. Być może brak zgrania spowodował, że popełniałyśmy zbyt dużo błędów własnych. Termin rozgrywek w czerwcu i zbliżające się wakacje mogły wprowadzić do zespołu pewne rozluźnienie, które przeszkadzało w grze. Mimo że to rozgrywki na szczeblu szkolnym, żaden zespół nie znalazł się tutaj przypadkowo. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w takiej imprezie i mam nadzieję, że moje młodsze koleżanki nie popełnią takich błędów, i za rok pokażą na co stać ZSMS Poznań.

Mistrzyniami Polski szkół ponadgimnazjalnych zostały siatkarki VIII LO Bydgoszcz, o których sile stanowiły zawodniczki Pałacu Bydgoszcz. Na drugim miejscu podium znalazło się II LO Mysłowice, a na trzecim II LO Opole. Drużyna Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zajęła 11. pozycję w gronie 15 startujących w Wieliczce ekip.

Reprezentacja ZSMS Poznań na turnieju w Wieliczce: Roksana Brzóska, Patrycja Grocholewska, Paulina Stroiwąs, Weronika Bandosz, Sylwia Kucharska, Olga Pankiewicz, Weronika Szafraniak, Agata Kowalska, Katarzyna Ciorga, Beata Kucharska, Agnieszka Brzozowska i Patrycja Gębalska.


źródło: inf. własna

dodał: Andrzej Wojciechowski