Aktualności: pokaż

03.07.2012, 15:45

Jeszcze 1,5 roku temu Roksana Brzóska walczyła wraz z UKS ZSMS w rozgrywkach III ligi wielkopolskiej. W minionym sezonie, siatkarka stanowiła o sile ataku II-ligowego Sokoła Mogilno. W kolejnym będzie zawodniczką beniaminka I ligi - Budowlanych Toruń.

- Jest to na pewno duży sukces, który zawdzięczam swojej determinacji, ciężkiej pracy na treningach oraz trenerowi Markowi Tuszyńskiemu. Wszystkiego od podstaw nauczył mnie on i chciałabym mu za poświęcony mi czas podziękować - mówi o swoim przejściu do Budowlanych niespełna 19-letnia Roksana Brzóska. - Mam za sobą cztery lata treningu, jeden rok grania w II lidze i powiedzmy sobie szczerze - nie jest to duży staż. Cztery lata temu, gdy zaczynałam swoją przygodę z siatkówką w ZSMS Poznań, gdyby ktoś mi powiedział, że będę grała w I lidze... nigdy bym w to nie uwierzyła.

Jeszcze 1,5 roku temu Brzóska grała w UKS ZSMS Poznań w rozgrywkach III ligi wielkopolskiej. W minionym sezonie ligowym wciąż była juniorką w poznańskim klubie, ale jako seniorka reprezentowała barwy II-ligowego Sokoła Mogilno. - Gra w Sokole dała mi bardzo dużo. Miałam możliwość obycia z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, z wyższym blokiem czy silniejszym atakiem. Pozwoliło mi to na zdobycie cennego doświadczenia, które z pewnością wykorzystam na siatkarskich parkietach.

W barwach UKS ZSMS Poznań w minionym sezonie podopieczna trenera Marka Tuszyńskiego zdobyła złoty medal mistrzostw województwa w kategorii juniorek. Triumfowała też w Wielkopolsce wraz ze swoimi koleżankami w rozgrywkach szkół ponadgimnazjalnych. Dużo gorzej potoczyły się losy Sokoła Mogilno, wraz z którym zawodniczka spadła z II ligi. Kilka tygodni temu w parze z Sylwią Kucharską wygrała turniej siatkówki plażowej w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. I liga to jednak zupełnie inny poziom. - Na pewno jest to duże wyzwanie. Gra w Budowlanych Toruń umożliwia mi dalszy rozwój moich umiejętności. Oczywiście nic nie przychodzi łatwo i z pewnością czeka mnie dużo pracy, ale nie boję się nowych wyzwań i będę starała się wnosić jak najwięcej do drużyny.

- Zakończył się pewien etap w moim życiu. Muszę pożegnać się z Poznaniem, zaczynam studenckie życie w Toruniu. Budowlani dają mi możliwość pogodzenia nauki ze sportem, co jest dla mnie bardzo ważne - dodaje na zakończenie rozmowy Roksana Brzóska, która już za kilka tygodni rozpocznie przygotowania do sezonu ligowego w barwach nowego klubu.


źródło: inf. własna

dodał: Andrzej Wojciechowski